JSW: 1 lutego - wybory do Rady Nadzorczej Spółki

Sty 25, 2024

1 lutego odbędą się wybory uzupełniające do Rady Nadzorczej (RN) Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA (JSW). To efekt rezygnacji Roberta Łazarczyka, jednego z przedstawicieli załogi w RN, który objął funkcję dyrektora technicznego KWK "Knurów-Szczygłowice" Ruch "Knurów". Reprezentatywna Zakładowa Organizacja Koordynacyjna (ZOK) NSZZ "Solidarność" JSW SA zdecydowała, że poprze kandydaturę Pawła Bieszczada z KWK "Pniówek". Głosować będą sami pracownicy.

Wspierany przez reprezentatywną ZOK NSZZ "Solidarność" JSW SA Paweł Bieszczad jest absolwentem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej (kierunek: automatyka i robotyka). W 2004 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera. Ukończył również studia podyplomowe Master of Business Administration organizowane przez Akademię WSB Wydział Zamiejscowy w Cieszynie.

Zawodowo związany z JSW. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał od 2005 r. w KWK "Pniówek" - najpierw jako stażysta, później jako dozorca i sztygar zmianowy w Oddziale Teletechnicznym, a także dyspozytor energomechaniczny. Aktualnie zatrudniony jest na stanowisku nadsztygara urządzeń teletechnicznych i automatyki. W 2007 r. zdał egzamin i uzyskał dyplom wydany przez Ministra Skarbu Państwa dla kandydatów do rad nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, co pozwoliło mu pełnić funkcję przedstawiciela załogi w RN JSW SA X kadencji (2018-2022).

Prywatnie żonaty, ojciec dwójki dzieci. Lubi uprawiać sport, głównie piłkę nożną i tenis ziemny. Kibicuje siatkarzom Jastrzębskiego Węgla oraz hokeistom JKH GKS. W chwilach relaksu słucha muzyki i czyta książki.

Zdaniem kandydata, warto pojawić się przy urnie wyborczej i skorzystać z możliwości oddania głosu.

- Posiadanie swojego reprezentanta w organie nadzoru jest ważne z tego względu, aby podejmowane decyzje, dotyczące funkcjonowania i rozwoju firmy, były korzystne dla Spółki oraz całej Grupy, a zwłaszcza dla zatrudnionej w niej załogi, która w mojej opinii, jest największą wartością każdego przedsiębiorstwa, stanowi o jego sile i daje impuls do rozwoju - pisze.

Przekonuje też górników do poparcia swojej kandydatury.

- Doświadczenie, które zdobyłem w Radzie Nadzorczej JSW podczas poprzedniej kadencji, gwarantuje, że Wasz głos będzie zawsze mocno słyszany i godnie, przeze mnie, reprezentowany. Będę pilnował, aby nie wstrzymywano czy nie ograniczano kluczowych inwestycji od których zależy rozwój poszczególnych zakładów. Będę zabiegał również o sprawy mniejsze, ale z naszego, pracowniczego punktu widzenia bardzo istotne i potrzebne, takie chociażby jak zakupy urządzeń małej mechanizacji, narzędzi czy innego wyposażenia, które są nam niezbędne i będą ułatwieniem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dołożę wszelkich starań, aby nasza praca była stabilna i bezpieczna, a wynagrodzenie za ciężki górniczy trud rosło w szybszym tempie niż ceny na półkach sklepowych - deklaruje Paweł Bieszczad.

Obecnie w RN JSW zasiada trzech przedstawicieli załogi. Są nimi wybrani pod koniec kwietnia 2022 r. Robert Kudelski (KWK "Borynia-Zofiówka-Bzie"), Paweł Nieradzik (KWK "Budryk") i Arkadiusz Wypych (KWK "Borynia-Zofiówka-Bzie").