Damian wraca na ring! 22 kwietnia powalczy w Bytomiu

Mar 22, 2022

Równo za miesiąc, 22 kwietnia, w bytomskiej hali "Na Skarpie" odbędzie się widowiskowa gala boksu zawodowego Tymex Boxing Night 21: Śląskie Uderzenie, podczas której Damian Jonak (41-1-2, 21 KO) po raz trzeci skrzyżuje rękawice z Brytyjczykiem Andrew Robinsonem (26-5-2, 7 KO). Pięściarz z "Solidarności" liczy na doping ze strony górnośląskiej widowni, która już niejednokrotnie dowiodła, że potrafi być dużym wsparciem dla zawodnika. - To (...) ważny pojedynek, który chcę zakończyć wygraną przez KO i zamknąć trylogię walk z tym przeciwnikiem efektownym zwycięstwem - mówi Damian.

Dwie poprzednie walki Jonaka z Andrew Robinsonem, stoczone w latach 2019 i 2021, kończyły się rozmaicie. Pierwszą Polak przegrał na punkty, drugą - zremisował.

- W tych starciach Damian Jonak pokazał technikę, dobry lewy prosty i waleczne serce - ocenia Mariusz Wołosz, były pięściarz, a obecnie prezydent Bytomia. - Trzecie starcie świetnie się zapowiada - dodaje.

Sam Damian podkreśla, że występ przed publicznością zgromadzoną w Bytomiu-Szombierkach traktuje w sposób szczególny.

- To tutaj, w Szombierkach Bytom, stawiałem swoje pierwsze kroki jako pięściarz. I też tych pierwszych kroków uczył mnie między innymi Mariusz Wołosz, również wychowanek Szombierek - tłumaczy. - Hali, w której wtedy trenowaliśmy, już nie ma. Wybudowano zupełnie nowy obiekt. Ale miejsce jest to samo, całkiem blisko jest moje podwórko i moja ulica, gdzie się wychowywałem oraz szkoła, do której chodziłem. Będę więc boksował w miejscu dla mnie "magicznym" - podkreśla.

Nie zapomina też o NSZZ "Solidarność" - związku zawodowym, z którym jest związany od wielu lat.

- "Solidarność" jest zawsze na moich plecach, podczas każdej walki, ale również każdego dnia w moim sercu, dlatego jestem pewny, że tym razem wygramy ten pojedynek - podsumowuje.

Konfrontację Jonak-Robinson poprzedzą starcia z udziałem innych gwiazd polskiego boksu zawodowego. W Bytomiu wystąpi między innymi była mistrzyni Europy i była mistrzyni świata federacji WBO Ewa Brodnicka (20-1, 2 KO) oraz Tomasz Gromadzki (11-4-1, 3 KO).

Galę organizuje grupa Tymex Boxing Promotion wraz z Queensberry Polska i MB Promotions.

Bezpośrednią transmisję telewizyjną przeprowadzi TVP Sport.