Związkowcy z JSW o reportażu TVN: Jednostronny i tendencyjny

Lut 17, 2020

Wyemitowany 15 lutego przez telewizję TVN24 nierzetelny i pełen nieprawdziwych stwierdzeń program "Superwizjer" na temat rzekomych nadużyć, do jakich miało dochodzić w Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA (JSW), wywołał oburzenie reprezentatywnych organizacji związkowych JSW SA. Przedstawiciele strony społecznej poinformowali o podjęciu kroków prawnych na rzecz ochrony swojego dobrego imienia.

- Emitowany program daleki jest od rzetelności dziennikarskiej, pełny jest jednostronnej i tendencyjnej narracji. Zawiera szereg pomówień, insynuacji oraz oszczerstw, szkalujących dobre imię Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., ale również Reprezentatywnych Związków Zawodowych. W treści emitowanego programu zostały użyte zmanipulowane i nie prawdziwe informacje, które sprawiają że przedstawiony materiał jest stronniczy i nierzetelny. W związku z tym Reprezentatywne Organizacje Związkowe informują, że podjęły kroki prawne w celu ochrony swojego dobrego imienia. O naszych działaniach będziemy informować pracowników JSW S.A. i całej grupy kapitałowej w mediach związkowych - brzmi treść związkowego komunikatu.