Pewne zwycięstwo Damiana

Paź 17, 2011

Damian Jonak zdecydowanie pokonał na punkty Alexa Bunemę podczas sobotniej gali bokserskiej w katowickim Spodku. To 31. zwycięstwo Polaka, który do tej pory tylko raz zremisował i ani razu nie przegrał. Związanego ze śląsko-dąbrowską "Solidarnością" zawodnika głośno wspierało kilka tysięcy gardeł, w tym - tradycyjnie - liczna grupa członków Związku. Dzień wcześniej, w cechowni bytomskiej KWK "Bobrek-Centrum" Ruch "Bobrek", odbyło się ważenie uczestników gali.

Jonak dominował w trakcie całego pojedynku, Bunema głównie się bronił. Liczne ciosy Polaka najczęściej trafiały na podwójną gardę, za którą chował się przeciwnik. Obywatel Stanów Zjednoczonych kongijskiego pochodzenia wytrzymał jednak liczenie w drugiej rundzie i całe serie ataków Damiana Jonaka, dlatego o wyniku walki zdecydowała dopiero punktacja sędziowska. Jurorzy byli dość zgodni - 100:89, 100:89 i 99:90 na korzyść pięściarza z "Solidarności" to najlepszy obraz sobotniego starcia.

Atrakcją było też ważenie zawodników. W cechowni KWK "Bobrek-Centrum" Ruch "Bobrek" ważono wszystkich pięściarzy, którzy dzień później mieli skrzyżować rękawice na oczach 8 tysięcy widzów. Do zabawnej sytuacji doszło w momencie, gdy Jonak postanowił podarować Bunemie kask ochronny. Rekwizyt miał ochronić Kongijczyka przed zabójczymi ciosami podczas pojedynku. Zaskoczony takim obrotem sprawy Bunema nie dał się zbić z pantałyku i sprezentował Damianowi okulary przeciwsłoneczne, by ten nie straszył ludzi podbitymi oczyma po starciu. Jak się okazało, kask był prezentem znacznie bardziej trafionym...

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z ważenia zawodników i gali bokserskiej.