Robert Kudelski i Eugeniusz Baron w Radzie Nadzorczej JSW

Kwi 04, 2012

We wtorek pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA (JSW) wybierali swoich przedstawicieli do 12-osobowej Radzie Nadzorczej Spółki VIII kadencji. Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW SA, którą współtworzy NSZZ "Solidarność", oficjalnie poparła czterech spośród dziesięciu kandydatów. Dwóch dostało się do Rady: to Robert Kudelski z KWK "Jas-Mos" i Eugeniusz Baron z KWK "Pniówek". Frekwencja wyborcza wyniosła niemal 52 procent.

Baron otrzymał poparcie 2289, zaś Kudelski 1406 głosujących. "Pracowniczymi" członkami Rady Nadzorczej będą także Andrzej Palarczyk (1587 głosów) i Adam Wałach (1426 głosów).

Najaktywniejszymi wyborcami byli górnicy z "Pniówka", którzy poszli do urn w dwóch trzecich (66,7 procent). Chętnie głosowali też pracownicy Biura Zarządu (66,4 procent) i Zakładu Logistyki Materiałowej (63,4 procent). Wybory nie wzbudziły natomiast zainteresowania wśród górników z KWK "Budryk" (24,9 procent).

Powołanie wybranych członków Rady nastąpi podczas najbliższego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy JSW.