Członkowie górniczej "S" gośćmi rosyjskich związkowców

Kwi 21, 2011

Na zaproszenie rosyjskiej organizacji związkowej zrzeszającej górników przedstawiciele górniczej "Solidarności" Kazimierz Grajcarek i Krzysztof Leśniowski udali się do Moskwy, gdzie są gośćmi odbywającego się w czwartek i piątek sprawozdawczo-wyborczego zebrania delegatów. Mają nadzieję, że uda im się namówić rosyjskich kolegów do czynnego zaangażowania w akcję "Stop światowej kampanii antywęglowej". O inauguracji akcji informowaliśmy na naszej stronie.

Zanim rosyjscy związkowcy wybiorą nowe władze swojej organizacji, delegaci wysłuchają wystąpień gości, w tym gości z zagranicy reprezentujących m.in. Międzynarodową Federację Chemików, Energetyków i Górników (ICEM), Europejską Federację Chemików, Energetyków i Górników (EMCEF) oraz krajowe federacje związkowe.

- Będziemy prezentować naszą akcję "Stop światowej kampanii antywęglowej", ale również słuchać, jakie problemy spotykają pracowników z różnych państw w związku z próbami narzucenia rozwiązań takich jak unijny Pakiet Klimatyczny - powiedział Solidarności Górniczej przed wyjazdem do Moskwy Kazimierz Grajcarek. - Spróbuję namówić kolegów z Rosji do wyjścia z tym tematem poza punkt obrad zatytułowany "wystąpienia gości" i do dyskusji o zagrożeniach płynących z rozwiązań takich jak wspomniany Pakiet.