KW: Koniec okupacji. Związkowcy spotkali się z Radą Nadzorczą

Lip 09, 2010

Tuż po godz. 12. związkowcy okupujący biura siedziby Kompanii Węglowej SA (KW) spotkali się z Radą Nadzorczą KW (RN). Szef górniczej "S" Dominik Kolorz w imieniu strony społecznej przedstawił Radzie dotychczasowy przebieg sporu zbiorowego i ostatniej mediacji, nieudanej z winy obecnego na dzisiejszym posiedzeniu RN Zarządu Spółki. Następnie związkowcy zamierzali przedstawić kilka spraw związanych z tematyką gospodarczą i bezpieczeństwa pracy, chcieli to jednak zrobić bez obecności Zarządu.

Przewodnicząca RN Aleksandra Magaczewska nie zdecydowała się na taki krok, zgodziła się za to wstępnie na spotkanie, w którym udział wezmą wyłącznie przedstawiciele strony związkowej i członkowie Rady. Wówczas newralgiczne kwestie zostaną omówione szczegółowo.