KW: "S" przypomina o komisjach ds. warunków klimatycznych

Lip 14, 2010

W związku z falą upałów i w trosce o zdrowie pracowników Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ "Solidarność" Kompanii Węglowej SA przypomina o poleceniu służbowym Zarządu Spółki sprzed 3 lat, którym powołano komisje do spraw oceny warunków klimatycznych w pomieszczeniach zamkniętych i na przestrzeni otwartej. Do zadań komisji należy m.in. wnioskowanie do dyrekcji z propozycjami rozwiązań doraźnych lub przyszłościowych eliminacji groźnego wpływu wysokich temperatur na organizm ludzki.

- Zgodnie z poleceniem służbowym Zarządu Kompanii Węglowej SA z 23 stycznia 2007 roku ws. oceny warunków klimatycznych na powierzchniowych stanowiskach pracy w oddziałach Kompanii Węglowej SA powołano komisje do spraw oceny warunków klimatycznych w pomieszczeniach zamkniętych i na przestrzeni otwartej - czytamy w piśmie skierowanym do komisji zakładowych "S" przez przewodniczącego kompanijnej "Solidarności" Jarosława Grzesika.

Do zadań wspomnianych komisji należy m.in. kontrola stanowisk pracy, na których mogą lub występują przekroczenia dopuszczalnych norm temperatur oraz wnioskowanie do dyrekcji kopalń z propozycjami rozwiązań doraźnych lub przyszłościowych w zakresie eliminacji groźnego wpływu wysokich temperatur na organizm ludzki (klimatyzacja, napoje chłodzące, żaluzje, kabiny klimatyczne, wentylatory, skrócony czas pracy lub rotacyjny czas pracy).

Szczegółowe zadania i zasady postępowania określa polecenie służbowe Zarządu.