KW: Rada nie przyjęła programu. 6 lutego powrót do rozmów

Sty 31, 2014

Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej SA (KW) nie podjęła decyzji o przyjęciu ostatecznej treści programu restrukturyzacyjnego dla KW na lata 2014-2020. - Strony zdecydowały, że przystąpią do powtórnych rozmów w celu wypracowania jak najlepszych zapisów programu - poinformował wiceprzewodniczący kompanijnej "S" Stanisław Kłysz. Termin spotkania ustalono na 6 lutego.

Zapowiadane spotkanie związkowców z Radą dobiegło końca około godziny 14. Chwilę potem RN rozpoczęła obrady, które miało zakończyć głosowanie nad programem. W tym czasie siedzibę Spółki zajęło 300 górników gotowych do okupacji budynku w przypadku podjęcia niekorzystnej dla pracowników decyzji. Przypomnijmy, że przyjęta w ubiegłym tygodniu przez Zarząd KW wersja programu restrukturyzacyjnego przewiduje m.in. zwolnienie 884 pracowników administracji, a ponadto sprzedaż przynoszącej milionowe zyski kopalni "Knurów-Szczygłowice" Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA, czemu również od początku sprzeciwiają się centrale związkowe.

Ostatecznie Rada zdecydowała, by programu nie przyjmować, ale też definitywnie go nie odrzucać. O jego kształcie podyskutują raz jeszcze przedstawiciele związków zawodowych i pracodawcy.

Po upublicznieniu ustaleń zaakceptowanych przez obydwie strony górnicy w spokoju opuścili siedzibę Zarządu KW.