KW: Opóźnione wypłaty? Kompanijna "S": Żądamy wyjaśnień

Kwi 08, 2014

Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ "Solidarność" Kompanii Węglowej SA (KW) zażądała od kierownictwa Spółki natychmiastowych wyjaśnień w związku z doniesieniami medialnymi o możliwości braku terminowej wypłaty wynagrodzeń dla pracowników KW. Zdaniem wicelidera kompanijnej "S" Stanisława Kłysza brak jednoznacznej odpowiedzi ze strony pracodawcy może doprowadzić do niekontrolowanego wybuchu niepokojów społecznych, nad którymi trudno będzie zapanować.

- Chciałbym z całą mocą przestrzec przed kolejnymi próbami przerzucania kosztów złego zarządzania spółką na barki jej pracowników. Rachunek za opieszałość czy też całkowitą bezczynność powinny zapłacić osoby odpowiedzialne za kierowanie Kompanią Węglową, a nie jej załoga - oświadczył Kłysz w imieniu największej kompanijnej organizacji związkowej.

Wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność" Kompanii Węglowej SA zaznaczył, że jakiekolwiek opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń dla pracowników KW "spowodują daleko idące konsekwencje prawne", zmuszając jednocześnie stronę społeczną do rozpoczęcia "wszelkich możliwych form protestu".