"Kazimierz-Juliusz": Bliżej porozumienia. Protest przerwany

Lip 10, 2014

Po pierwszej turze rozmów strony związkowej z przedstawicielami Zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego SA sytuacja w kopalni "Kazimierz-Juliusz" powoli się stabilizuje. Protestujący pod ziemią górnicy przerwali swoją akcję. Zdaniem szefa zakładowej "Solidarności" Grzegorza Sułkowskiego zaplanowana na godzinę 10. kolejna runda negocjacji powinna zakończyć się zawarciem porozumienia.

- Wypracowaliśmy już wstępne uzgodnienia. W tej chwili trwa przerwa techniczna. Jestem przekonany, że po wznowieniu rozmów uda nam się doprowadzić do formalnego podpisania dokumentu kończącego cały spór - poinformował Sułkowski.

Pracowników sosnowieckiej KWK "Kazimierz-Juliusz" wzburzyła informacja o planowanej likwidacji zakładu. Nałożyły się na nią dwa dodatkowe czynniki: wątpliwości co do planowej wypłaty wynagrodzenia za czerwiec, które powinno wpłynąć na górnicze konta do 10 lipca oraz niesłuszna - zdaniem związkowców - decyzja o nieprzedłużeniu umów o pracę na czas określony 29 osobom.