KW: Związkowcy gotowi do rozmów, rząd nie odpowiada

Lis 14, 2014

Przebywający w siedzibie Zarządu Kompanii Węglowej SA (KW) górnicy spotkali się z wicewojewodą śląskim Andrzejem Pilotem. Przekazali mu pisemny apel do pani premier Ewy Kopacz, w którym wzywają szefową rządu do podjęcia rozmów i błyskawicznych działań na rzecz ratowania Spółki. Wysłuchali też relacji prezesa Zarządu KW Mirosława Tarasa z wczorajszych wizyt w ministerstwach gospodarki i skarbu. Nadal jednak czekają na przedstawiciela Ministra Gospodarki, z którym chcą rozmawiać o przyszłości KW.

W wydanym komunikacie Sztab Protestacyjno-Strajkowy Kompanii Węglowej SA podkreślił, że "ustny przekaz Prezesa Zarządu nie stanowi wiarygodnej podstawy do zmiany stanowiska strony społecznej".

Związkowcy odnieśli się też do otrzymanego zaproszenia na zebranie Międzyresortowego Zespołu do spraw Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce, które miałoby się odbyć 18 listopada. Stwierdzili, że jest to element gry wyborczej, odwlekający bieżące problemy poza termin zaplanowanych na najbliższą niedzielę (16 listopada) wyborów samorządowych.

- Odcinając się od takiej kalkulacji strony rządowej, apelujemy w duchu dialogu o pilne podjęcie rozmów przez przedstawiciela rządu w siedzibie Kompanii Węglowej S.A. w dniu 14 listopada 2014 roku - napisali w podsumowaniu komunikatu.