Jastrzębskie obchody z udziałem premiera

Wrz 02, 2021

3 września w Jastrzębiu-Zdroju odbędą się uroczystości związane z 41. rocznicą podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. O godzinie 9. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ("na górce") odprawiona zostanie msza święta. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów przejadą przed Pomnik Porozumienia Jastrzębskiego przy KWK "Borynia-Zofiówka" Ruch "Zofiówka". Tam przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz delegacje poszczególnych struktur Związku złożą wiązanki kwiatów. Swoją obecność zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Planowane jest wystąpienie szefa rządu. Głos zabierze również przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, a list od prezydenta Andrzeja Dudy odczyta społeczny doradca głowy państwa pani Agnieszka Lenartowicz-Łysik.