10/04: Kardynał Dziwisz zaprasza członków NSZZ "Solidarność"

Lut 17, 2011

Zbliża się rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Polski, prezes Narodowego Banku Polskiego, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, generalicja, członkowie rodzin katyńskich... 10 kwietnia o godz. 10. w katedrze wawelskiej zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji ofiar. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza na to nabożeństwo wszystkich członków NSZZ "Solidarność", informuje sekretarz Komisji Krajowej Związku pani Ewa Zydorek.

Jednocześnie Komisja Krajowa zawiadamia, że tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka do Lichenia, organizowana przez Zarząd Regionu Konińskiego "S", nie odbędzie się. Jedynym terminem, w którym może się odbyć, są dni 9-10 kwietnia. Chcąc umożliwić członkom Związku uczestnictwo we mszy świętej na Wawelu, Prezydium Komisji Krajowej - wspólnie z przewodniczącym konińskiej "Solidarności" Zdzisławem Nowakowskim - postanowiło o jej odwołaniu.