Duda: Górnicy zawsze mogą liczyć na NSZZ "Solidarność"

Gru 01, 2015

W związku z tegoroczną Barbórką, życzenia "bezpiecznej i dobrze opłacanej pracy", "powszechnego szacunku i dumy z wykonywanego zawodu" oraz "dobrych i skutecznych zarządów" firm złożył wszystkim górnikom przewodniczący Komisji Krajowej (KK) NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. - Czeka nas ciężki i powolny proces uzdrawiania tego co PO-PSL doprowadziły do ruiny - napisał.

Zwracając się do pracowników kopalń, Piotr Duda wyraził nadzieję, że proces ratowania polskiego górnictwa będzie prowadzony "w ramach partnerskiego dialogu, zmierzającego do odbudowania pozycji polskich kopalń adekwatnie do znaczenia jakie mają dla polskiej gospodarki oraz dla niezależności i bezpieczeństwa energetycznego państwa".

Wskazał na konieczność wypracowania długofalowej strategii energetycznej, która pozwoliłaby odpowiedzieć na pytania: jak będzie wyglądała polska energetyka oparta na polskim węglu za 20, za 30 i za 50 lat?

- Bez niej jakiekolwiek działania będą miały charakter doraźny i tymczasowy, utrzymując kopalnie w stanie zawieszenia i niepewności - podkreślił szef Związku.