PGG: Kompanijna "Solidarność" już pod nowym szyldem

Maj 07, 2016

Po przeniesieniu jedenastu kopalń i czterech zakładów specjalistycznych Kompanii Węglowej SA (KW) do Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. (PGG) zaszła konieczność dokonania zmian w strukturze organizacyjnej NSZZ "Solidarność". Decyzją władz kompanijnej "Solidarności" z 5 maja Zakładowa Organizacja Koordynacyjna (ZOK) NSZZ "Solidarność" KW SA przyjęła nazwę ZOK NSZZ "Solidarność" PGG Sp. z o.o. Jej szefem pozostał Bogusław Hutek (KWK "Piast").

Według przewodniczącego powołanie PGG zainaugurowało trudny proces restrukturyzacyjny nowej spółki węglowej, a sukces tego procesu zależy od konsekwentnego wdrażania zapisów podpisanych porozumień, czemu największa organizacja związkowa w Grupie zamierza się bacznie przyglądać.

- Oczekujemy realizacji wszystkich punktów zawartych porozumień, co powinno doprowadzić do skutecznego urentownienia Polskiej Grupy Górniczej. Odpowiedzialność spoczywa tutaj głównie na Zarządzie, ale chciałbym zwrócić uwagę, że niektóre problemy mają znacznie szerszy wymiar i może je rozwiązać tylko rząd - mam na myśli chociażby kwestię ograniczenia importu węgla do Polski, dlatego NSZZ "Solidarność" Polskiej Grupy Górniczej będzie monitorować zarówno działania pracodawcy, jak i przedstawicieli rządu - mówi Bogusław Hutek.

Aktualnie NSZZ "Solidarność" PGG Sp. z o.o. tworzy 16 komisji zakładowych zrzeszających pracowników centrali PGG i poszczególnych oddziałów Spółki: KWK "Bielszowice", KWK "Bolesław Śmiały", KWK "Chwałowice", KWK "Halemba-Wirek", KWK "Jankowice", KWK "Marcel", KWK "Piast", KWK "Pokój", KWK "Rydułtowy", KWK "Sośnica", KWK "Ziemowit", Zakładu "Elektrociepłownie", Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych, Zakładu Informatyki i Telekomunikacji oraz Zakładu Remontowo-Produkcyjnego. Nie ma wśród nich organizacji zakładowej NSZZ "Solidarność" Zakładu Zagospodarowania Mienia (Kompanii Węglowej SA), która przestała wchodzić w skład ZOK.

Dane kontaktowe komisji zakładowych NSZZ "Solidarność" PGG Sp. z o.o. publikujemy w dziale "Komisje zakładowe »S«".