Barbórka: Życzenia od przewodniczącego Związku

Lis 26, 2016

Z okazji zbliżającego się Dnia Górnika, Barbórki - liturgicznego wspomnienia świętej Barbary, patronki górników - przewodniczący Komisji Krajowej (KK) NSZZ "Solidarność" Piotr Duda złożył pracownikom kopalń życzenia "wszelkiej pomyślności", przede wszystkim zaś "dumy i zadowolenia z wykonywanego zawodu oraz powszechnego szacunku i bezpiecznej pracy". Swoje słowa zawarł w liście przesłanym na ręce szefa Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego Związku Jarosława Grzesika.

- Życzę górniczej "Solidarności" skuteczności w walce o miejsca pracy. Budowania dobrych relacji z pracodawcą w duchu dialogu, który jest najlepszą drogą do rozwiązywania trudnych górniczych spraw - napisał Piotr Duda.

Zwracając się do rodzin pracowników sektora, życzył im "spokojnej, bezpiecznej przyszłości, którą zapewnią dobre i dobrze opłacane miejsca pracy".

Kończąc list, pozdrowił górników i "Solidarność" tradycyjnym "Szczęść Boże!".