W Jaworznie i Libiążu też poparli strajk

Pracownicy Południowego Koncernu Węglowego SA (PKW) przyłączą się do zaplanowanego na luty generalnego strajku solidarnościowego. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 97,57 procent uczestników przeprowadzonego referendum strajkowego. Frekwencja wyniosła 50,65 procent. Spore zainteresowanie akcją wykorzystano do zbiórki podpisów pod wspieraną przez NSZZ "Solidarność" Europejską Inicjatywą Obywatelską "Zawieszenie Pakietu Klimatyczno-Energetycznego Unii Europejskiej".

Po ogłoszeniu wyników związkowcy z należącego do PKW Zakładu Górniczego "Sobieski" podziękowali załodze za udział w referendum i podjętą decyzję. - Dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do głosowania. Tym, którym nie jest obojętne wszystko to, co dzieje się w naszym kraju. Tym, którym nie podoba się dyktat biurokratów z Unii Europejskiej - czytamy w serwisie internetowym Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" ZG "Sobieski".

Zatrudniający około 6 tysięcy pracowników Południowy Koncern Węglowy SA należy do grupy Tauron. Tworzą go dwie kopalnie: Zakład Górniczy "Sobieski" w Jaworznie i Zakład Górniczy "Janina" w Libiążu.

W branżowej akcji referendalnej udział wezmą jeszcze pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA (15-17 stycznia) i Katowickiego Holdingu Węglowego SA (17 stycznia), a 11 lutego do urn pójdą zatrudnieni w zakładach zaplecza górnictwa.

 

Polecamy galerię zdjęć z tego wydarzenia opublikowaną w serwisie internetowym Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" ZG "Sobieski".