Milionerzy :)

W ubiegłym tygodniu aplikacja statystyczna Stat24.com zanotowała milionowe odwiedziny naszego serwisu. Osoba, dzięki której staliśmy się "milionerami", połączyła się z komputera zlokalizowanego w Pruszkowie, 16 lipca o godzinie 8.14. Dziękujemy Wam, Szanowni Czytelnicy, za wszystkie wejścia, nie tylko to z numerem 1000000. Chcemy być coraz lepsi. Wkrótce cyfrowe archiwum Solidarności Górniczej (SG) zostanie uzupełnione o numery miesięcznika z lat 2003-2009. Dziś podsumowujemy całokształt obecności SG w Internecie.

Oficjalna strona internetowa Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ "Solidarność" funkcjonuje od 10 maja 2010 roku. Przez pierwszy rok relacjonowaliśmy bieżące wydarzenia związkowe i branżowe, udostępniając przy tym kolejne wydania miesięcznika Solidarność Górnicza w wersji cyfrowej. Następnym krokiem była publikacja archiwum fotograficznego - na serwery trafiło ponad 2 tysiące zdjęć (dzisiaj mamy ich 3173, pogrupowanych w fotorelacje z 88 wydarzeń). Zamieściliśmy bezpośrednie odnośniki do filmów szkoleniowych Wyższego Urzędu Górniczego (WUG), które utrwalają wiedzę o bezpiecznej pracy pod ziemią. Przeprowadzona rok temu sonda wykazała, że 61 procent z Was ogląda materiały publikowane przez WUG. Najchętniej czytane są jednak informacje dotyczące podwyżek płac i relacje ze związkowych manifestacji, którym na ogół towarzyszą zdjęcia oraz filmiki realizowane przez Biuro Informacyjno-Wydawnicze Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność".

Wracając do statystyk, w dniu debiutu zanotowaliśmy 32 odsłony. Po dziesięciu miesiącach, 14 marca 2011 roku, na liczniku mieliśmy okrągłe 100 tysięcy wejść, a na następne sto czekaliśmy już tylko nieco ponad 5 miesięcy (23 sierpnia 2011). Rok temu, 25 czerwca, informowaliśmy o "półmilionowym" internaucie lub internautce z Łodzi. Dzisiaj chwalimy się milionem. ;)

Jeśli chodzi o regiony, z których notujemy najwięcej wizyt, absolutnym liderem pozostaje województwo śląskie (68 procent odwiedzin w czerwcu). Dalej plasują się Mazowsze (11 procent) i Małopolska (8 procent).

Niezmienne pozostają też najpopularniejsze miejscowości, z których nas czytacie. Na czele stawki mamy zatem Rybnik (15 procent), a za nim: Katowice (14 procent), Warszawę (10 procent), Kraków (5 procent), Jastrzębie-Zdrój (4 procent) i Gliwice (3 procent).

Oprócz wejść z Polski (95 procent wszystkich wizyt w czerwcu), notujemy pewną liczbę odwiedzin z zagranicy. Najwięcej ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec, choć od czasu do czasu "meldują się" u nas internauci z tak egzotycznych państw jak Indie (lipiec), Wietnam (kwiecień) czy Wybrzeże Kości Słoniowej (kwiecień i czerwiec). Całkiem regularnie - każdego niemal miesiąca - odwiedza nas natomiast czytelnik z 90-tysięcznego francuskiego miasta Courbevoie, którego w tym momencie serdecznie pozdrawiamy. Wszystkich natomiast zachęcamy do regularnych odwiedzin.

 

Zobacz też:

•  SG: Pół miliona na liczniku

•  W naszym obiektywie: 2 tysiące zdjęć z ostatnich 5 lat

•  Solidarność Górnicza: Rok w sieci

•  Wszystkie wydania Błyskawicy w zasięgu ręki